Home 2020 Janar

Monthly Archives: Janar 2020

Billie Eilish acarohet me fansat: ‘Ju lutem, ndaloni’

Ka njerëz në këtë botë – ose YouTubera më saktë – të cilët e kalojnë kohën duke u veshur si Billie Eilish. Ata maskohen...

Brenda restorantit të parë në botë, firmosur nga Louis Vuitton

Për herë të parë marka franceze e luksit, Louis Vuitton, ka hapur një bar-restorant, të parin e këtij lloji në historinë e saj, në...

Fundet ‘hippie’ pas të cilave do të lini kokën këtë pranverë

Ndonëse jemi ende në dimër dhe pranvera do edhe një muaj që të vijë, tani është fiks momenti për të marrë informacionet për trendet...

Këngëtarja bukuroshe nënë për herë të tretë, jep lajmin e ëmbël

Ciara dhe Russell Wilson po e zgjerojnë familjen e tyre, pasi një bebe është duke ardhur. Këngëtarja 34 vjeçare është shtatzënë dhe po pret fëmijën...

Kënga e re e Dua Lipas do t’ju fiksojë menjëherë

Kënga më e re e Dua Lipa është “Psysical”, e postuar gjatë ditës së sotme. Kënga, një projekt ritmik e shfaq artisten bjonde me të...

Dy javë pas ndarjes nga jeta e aktorit Xhevdet Ferrit, e bija i bën...

Ndarja nga jeta e një prej aktorëve më të famshëm dhe më të talentua të kinematografisë, Xhevdet Ferri, ishte një prej lajmeve më të...

Tërmet në Adriatik, 4.5 ballë

Nuk sosen tërmetet në Ballkanin perëndimor. Pak minuta me pare nje termet 4.5 balle i shkalles rihter ka rene ne brigjet e Adriatikut. Vatra e...

Xhensila dhe Besi pushime në çift, arratisen në Tel Aviv

Çifti Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku, kanë zgjedhur të bëjnë disa ditë pushime në kryeqytetin e Izraelit, Tel Aviv. Ata nuk e kanë marrë...

Zbardhet ngjarja: Si u përplas biznesmeni dhe u la në kanal

Policia jep detajet e para për gjetjen e biznesmenit Murat Duriçi në një kanal në Bulqizë gjatë mbrëmjes së sotme. Bëhet me dije se 53-vjeçari...

Kalimtarët gjejnë në kanal biznesmenin e kromit: Ndërron jetë rrugës për në spital

Biznesmeni Murat Duriçi është gjetur mbrëmjen e sotme në një kanal nga disa kalimtarë të rastit. 53- vjeçari është gjendur sot në zonën e Bulqizës,...

LAJMET E FUNDIT