Home 2020 Shkurt 3

Daily Archives: 23:45 - 3 Shkurt, 2020

Pak shafran Indie në ditë mban larg humbjen e kujtesës

Të hash një gram të vetëm shafran të Indisë çdo ditë mund të shkaktojë përmirësime të kujtesës afatshkurtër te njerëzit e predispozuar për humbjen...

Një dyshe latinesh bombastike, Jennifer Lopez dhe Shakira elektrizuan skenën me performancën e tyre

Yjet latine me famë botërore ndezën skenën dhe ngritën publikun në këmbë. Ato dhuruan një shfaqe të mrekullueshme në “Super Bowl”. Energjia, kërcimi dhe...

Njerëzit shkojnë në Gornlandë sepse duan të shohin si po shkrin akulli, nën akullnaja...

I vetmi vend ku ndryshimi i klimës po ndikon për mirë është Groenlanda. Rritet interesi për investime në vend. Kur akullnajat shkrijnë dhe deti...

Microsoft do të investojë 40 milion dollarë për projektin ambicioz

Një program pesëvjeçar dhe një investim prej 40 milionë dollarësh për të ndihmuar studiuesit dhe organizatat që të merren me sfidat në fushën e...

Irina Shayk dhe Bradley Cooper, përballen për herë të parë në të njëjtin event...

Katër vite arriti të zgjaste romanca mes modeles Irina Shayk dhe aktorit Bradley Cooper. Çifti që janë prindër të një vajze, vendosën t’i japin fund...

Gati zemra e parë bionike, vepron si pompë njësoj si zemra

Shkenca vazhdon të na habisë! Kur vjen puna tek trupi i njeriut, ka shumë pikëpyetje të cilat vetë ai ka dashur t'u japë përgjigje....

Teksa Albin Kurti mbante fjalimin në Parlament, deputetja i vendos flamurin shqiptar në xhaketë 

Ditën e sotme Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbajtur fjalimin e tij në Parlament lidhur me mandatin për kryeministër të vendit. Gjatë fjalimit në...

Al Pacino rrëzohet në Tapetin e Kuq, fotot po bëjnë xhiron e botës

Al Pacino,aktori i njohur i Hollywood ka pësuar një incident mbrëmjen e së dielës, gjatë kohës kur po  shkonte në ceremoninë e ndarjes së...

Emiratet e Bashkuara Arabe zbulojnë rezerva “gjigande” gazi

Një prodhues i OPEC, njoftoi të hënën zbulimin e rezervave të mëdha të gazit, duke thënë se gjetja do të ndihmojë shtetin e Gjirit...

Avokati Spartak Ngjela debat të ashpër me zv.ministrin e Ramës, po më kërcënon?

Avokati i njohur Spartak Ngjela dhe zv. Ministri i Brendshëm Julian Hoda, të ftuar në një emision televiziv, ku do të diskutohej mbi paketën...

LAJMET E FUNDIT