Home 2020 Shkurt 5

Daily Archives: 23:45 - 5 Shkurt, 2020

Postimi i dyshimtë: Ndahen Tuna dhe Patrisi?

Prej pak ditësh, përflitet nëpër portale se Tuna dhe Patrisi nuk janë më bashkë. E gjitha nisi kur këngëtarja hoqi mbiemrin Berisha nga profili...

Këngëtari i njohur italian stonon në Sanremo: “Shkatërrova gjithçka”

Tiziano Ferro është një nga këngëtarët më të njohur për publikun italian. Me hite të njëpasnjëshme, ai ka arritur shumë suksese të rëndësishme. Këngëtari i...

Ku paguajnë taksapaguesit taksat më të larta të të ardhurave?

Në vitin 2019, Suedia rezultoi si vendi ku paguahen taksa  57.19 %, më shumë se kudo tjetër në botë. Kjo është dukshëm më shumë...

Ego, armiku kryesor i një lideri të suksesshëm

Gjasat që ego e udhëheqësve dhe liderve te rritet janë më të mëdha nëse ai ngrihet në detyrë. Sa më e madhe bëhet egoja e...

Studim: Njerëzit krijues e shohin botën ndryshe nga të tjerët

Shpesh thuhet se njerëzit krijues e shohin botën ndryshe nga të tjerët ,dhe një studiues i Harvardit jep një përgjigje pse. Shkencëtarët që studionin skanimet...

Sa të ardhura grumbullon YouTube nga reklamat?

Përgjatë vitit 2019 reklamat i siguruan YouTube të ardhura që tejkaluan 1 miliard dollarë në muaj. Shifrat i publikoi vetë kompania të hënën që...

Brazil: Vajza mbyt nënën e sëmurë në spital

Një vajzë e re mbyt nënën e sëmurë në një spital të Brazilit.Ajo pretendon se e ka bërë një gjë të tillë sepse ishte...

Aeroplani u nda në dysh/ 120 pasagjerë të lënduar në Stamboll

Një aeroplan pasagjerësh doli nga pista në një aeroport të Turqisë, duke u ndarë në tri pjesë. Autoritetet njoftojnë se deri tani janë konfirmuar 120...

Ish presidenti Nishani: “Kap ça të kapësh, praktikë ordinere”

Ish presidenti i republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, i ftuar në emisioni “Arena” ndër të tjera, ka komentuar paketën anti-KÇK të qeverisë Rama. Nishani shpreh...

Pas takimit me Ramën reagon Pompeo: “Jam  mirënjohës për partneritetin SHBA-Shqipëri”

Gjatë vizitës në Washington, ditën e sotme, Rama ka takuar Sekretarin e Departamentit Amerikan të Shtetit Mike Pompeon. Sipas zëdhënëses Morgan Ortagus, Sekretari Pompeo dhe...

LAJMET E FUNDIT