Home 2020 Shkurt 7

Daily Archives: 23:40 - 7 Shkurt, 2020

Fevziu kritikon “Anti KÇK-në”: Nismë e vonuar, tani e kuptoi kryeministri se lufta ndaj...

Gazetari dhe analisti i njohur, Blendi Fevziu, në një dalje televizive, komentoi paketën “Anti KÇK” dhe OFL. Sipas Fevziut, kjo nismë është e vonuar dhe...

Drejtori i Policisë së shtetit jep urdhër: Të sekuestrohen makinat e luksit

Pas nënshtrimit të vettingut, ku doli krejtësisht i pastër, u verifikua në detyrë nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit Ardi Veliu, ndërkohë vetë ai...

Sanremo bën bashkë 7 këngëtaret e famshme për një kauzë të madhe

Nata e tretë e Sanremos nisi plot me surpriza. E papritur ishte prezenca e këngëtareve të famshme italiane, të cilat janë bërë bashkë për...

Aurela Gaçe tregon telefonatën e fundit me Nexhmije Pagarushën

Personazhet e njohur të showbiz-it shqiptar që kanë shprehur hidhërimin dhe ngushëllimet e tyre për ikonën e muzikës shqiptare kanë qenë të shumtë.Një ndër...

Georgina Rodriguez, në Sanremo me fustanin e stilistes shqiptare

Alketa Vejsiu u ngjit në skenën e festivalit italian Sanremo mbremjën e djeshme dhe gjatë prezantimit e performancës së saj veshi dy fustane. I pari...

Biblioteka në formë spiraleje, ku nuk lexohen vetëm libra

Biblioteka e jashtëzakonshme publike e Sidneyt në Australi është një nga bibiliotekat më të veçanta në botë.Veçantia e saj është tek forma e spirales...

Monedha më e çuditshme në botë: Ajnshtajni skalitet mbi të më gjuhën jashtë

Së fundmi është prodhuar monedha e arit e më e vogël në botë. Mbi monedhë është i skalitur shkencëtari Albert Ajnshtajnin me pamjen e...

10 rrugët më të “vështira” dhe më mahnitëse në botë

Ka një sërë rrugësh mahnitëse në të gjithë botën, por që shtigjet e rrëmbyeshme, zigzaket apo autostradat bregdetare i bëjnë ato shumë të vështira...

Guri që rri në ajër prej shumë vitesh/ Atraksion turistik në Arabinë Saudite

Mister i pashpjeguar deri më sot është guri që ndodhet ne një fshat të Arabisë Saudite, i cili në Prill të çdo viti, qëndron...

Autostrada Lezhë-Laç, shoferi humb kontrollin dhe përplas 4 makina të tjera

Pak momente më parë, një aksident i frikshëm ka ndodhur në autostradën Lezhë-Laç. Shkaku i këtij aksidenti është se drejtuesi i një automjeti ka tejkaluar...

LAJMET E FUNDIT