Home 2020 Shkurt 9

Daily Archives: 23:45 - 9 Shkurt, 2020

Eurovizion/ Arilena Ara renditet e para në sondazhin ‘online’

Këngëtarja Arilena Ara do të përfaqësojë Shqipërine në ‘Eurovizion’ me këngën 'Shaj'. Ajo është fituesja e ‘Festivalit të këngës’ dhe në këtë mënyrë do të...

E thotë shkenca, beqarët jetojnë më mirë

Shumë prej jush janë single dhe e konsiderojnë veten me fat dhe nuk bëni gabim. Në fakt, kërkime të ndryshme kanë treguar se jeta...

Genta Ismajli fejohet pas 5 muajsh lidhjeje

Në një intervistë për mediat këngëtarj zbuloi se është e lidhur prej pesë muajsh dhe se gjithçka është bërë serioze. Ajo ka thënë :“Unë dhe...

Pse është më mirë të dëgjoni nënën tuaj nëse ajo thotë se nuk e...

Kur gjeni dikë që e doni por nëna juaj nuk e pëlqen atë, kjo mund t’ju zemërojë vërtet shumë. Kur kjo ndodh, është normale...

Alban Ramosaj dhe Niki Delijorgji japin lajmin surprizë

Që prej tetorit të vitit që lamë pas, këngëtari Alban Ramosaj po përflitet për një lidhje dashurie me modelen e njohur Kleoniki Delijorgji. Ata e...

Capital T në Paris bashkë me të dashurën

Capital T njihet si një person shumë i rezervuar sa i përket jetës private, këngëtari rrallë herë jep ndonjë intervistë për mediumet e çfarë...

Pas largimit nga familja mbretërore, Mbretëresha kërkon Harry-n dhe Meghan të rikthehen në Britani

Pas heqjes dorë nga pozicioni i tyre në familjen mbretërore, Harry dhe Meghan kanë kaluar javët e fundit duke u përpjekur të ndërtojnë një...

Finlanda do t’i japë secilit prind 7 muaj pushim pas lindjes së një fëmije

Finlanda ka filluar të ndryshojë ligjet e saj për lejet prindërore,dhe këtë herë, qeveria thotë se ata po mundohen të vendosin fëmijët në qendër. Politika...

Bill Gates i bën vetes dhuratën me vlerë marramendëse

Bill Gates,njeriu i dytë më i pasur në botë i ka bërë vetes një dhuratë të paimagjinueshme. Mediat e huaja shkruajnë se ai ka blerë...

VIDEO-Goditet nga stuhia Anglia, avioni vërtitet në ajër

Ditët e fundit Britania e Madhe, është goditur nga stuhia “Ciara”. Mediat vendase, së fundmi kanë publikuar edhe shkatërrimet që ka shkaktuar kjo stuhi e...

LAJMET E FUNDIT