Home 2020 Shkurt 11

Daily Archives: 23:45 - 11 Shkurt, 2020

Rekord/ Dekada e ardhshme, vjen me temperatura shumë të nxehta

Dekada e ardhshme pritet të mbizotërohet nga një i nxehtë i jashtëzakonshëm.Ky konkluzion doli nga një studim, që tregon se çdo vit ka gjasa...

Roboti që merr gjak me më shumë efektivitet se mjekët 

Procesi i marrjes së gjakut ndonjëherë është një process i komplikuar dhe që kërkon shum kohë. Kjo për arsyë se venat e disa njerëzve janë...

Pasi Princ Harry la postin, vendin e tij e zuri princesha e Britanisë së...

Princesha e Britanisë së Madhe, Anne, ka marrë përsipër rolin e Princit Harry në Marinën Mbretërore.Në këtë formë ajo është bërë Kapitenia e parë...

Ka vetëm 6 banorë, por renditet si ishulli më i bukur në botë

Ishulli ‘Flatey’ i cili ka vetëm 6 banorë është cilësuar si më i miri në botë. Është i pozicionuar në vijën veri-perëndimore të bregdetit të...

Enrique Iglesias bëhet sërish baba

Këngëtari i njohur Enrique Iglesias dhe e dashura e tij, Anna Kournikova, janë bërë edhe me tjetër fëmijë. Çifti janë bërë prindër për herë të...

Adele befason fansat me pamjen e saj të re

Këngëtarja me famë botërore ka humbur 45 kilogramë dhe tashmë ajo është shumë ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim. Prej muajsh po flitet për...

Nga Astrit Patozi/ “Tirona ka parë edhe më keq…”

“Këta udhëheqësit e mëdhenj të popullit dhe të partisë edhe festën e 100 vjetorit të Tiranës kryeqytet e paskan trajtuar si vizitën e Albin...

FOTO-VIDEO/ Tirana 100 vite kryeqytet, FRPD nuk harron Ardit Gjoklajn: Duam drejtësi!

Nën ritmin e këngës qytetarë dhe popullore të Shqipërisë dhe duke shijuar Birra Tirana, qytetarët i janë bashkuar sot festimeve në kuadër të 100-vjetorit...

Ylli Manjani: Lulzim Basha dhe Albin Kurti e kanë diçka të përbashkët. Kanë thithur...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka dhënë një deklaratë të “fortë”duke deklaruar se ekziston një element i përbashkët mes kreut të PD-së, Lulzim Basha...

Lufta ndaj korrupsionit/ Mbyllet me debate dhe propozime Java e Integritetit

  Java e Integritetit, zhvilluar prej dates 3-11 shkurt në Tiranë ka mbyllur punimet e saj ditën e sotme mes shumw debatesh dhe propozimesh referuar...

LAJMET E FUNDIT