Home 2020 Shkurt 14

Daily Archives: 23:45 - 14 Shkurt, 2020

WhatsApp/ Rekord për numrin e përdoruesve, në të gjithë botën 

Aplikacioni mjaft i njohur i mesazheve, WhatsApp, njoftoi sot se ka mbi dy miliardë përdorues në të gjithë botën. Plot dy miliardë është numri i...

Shkenca mendon për “pijanecët”/ Zbulohet jastëku me birrë

Në një video të postuar në ‘Youtube’, është reklamuar një jastëk transparent, i cili po ashtu luan një rol tjetër përveç atij që jemi...

Tomë Gashi avokati që ka mbrojur Albert Veliun ose “Babalen”, filmohet në gjestin e...

Avokati kosovar Tomë Gashi është filmuar nga qytetarët e Prishtinës duke bërë një veprim të turpshëm për profesionin që ka. Siç shihet nga video, Tomë...

Jennifer Lopez në industrinë e modës/ Me koleksion këpucësh dhe çantash

Së fudnmi Jennifer Lopez po bën vendin e saj edhe në industrinë e modës. Camuto Group sot njoftoi se ka lëshuar koleksionin e Jennifer Lopezit...

Gazetari i njohur e thotë hapur: Berisha e Basha kanë qëndrime të kundërta për...

Në një dalje televizive, gazetari i njohur Erl Murati, ka komentuar situatën disi të “çorientuar” të politikës shqiptare. Në kohën kur secila parti lufton nga...

Eurostat: Rekord/ Shqiptarët, populli që martohen më shumë

Sipas të dhënave më të fundit të publikuara nga Eurostat, shqiptarët janë populli që martohet më shumë. Jo vetëm shqiptarët e Shqipërisë, por edhe...

Gjykohet banda me 11 shqiptarë e drogës në Francë

Për dy ditë resht në një gjykatë në Annecy të Francës, është zhvilluar seanca gjyqësore për një bandë shqiptare që trafikonte heroinë dhe kokainë...

Elvana Gjata pushime në Islandë/  ”Çmendet” rrjeti nga fotot përrallore

Këngëtarja Elvana Gjata është larguar për pak kohë nga koncertet e saj dhe projektet muzikore për relaksuar me pushime në Islandë. Elvana ka publikuar një...

Kryeministri Edi Rama në Mynih takon krijuesin e rrjetit social, facebook, Mark Zukerberg

Kryeministri Edi Rama gjatë një darke me miq të posaçëm në Mynih ka takuar krijuesin e rrjetit social, facebook, Mark Zukerberg. Lajmin e ka bërë...

Ja mosha ideale për tu martuar

Pavarësisht se nuk mund të ketë formula të gatshme kur vjen puna tek çështje si martesa, bashkëjetesa, ndarja apo fëmijët, mund t'i referohemi paksa...

LAJMET E FUNDIT