Home 2020 Shkurt 17

Daily Archives: 23:55 - 17 Shkurt, 2020

Serie A: Milan rikthehet tek fitorja, Ante Rebiç protagonisti kryesor

Pas barazimit me Hellas Veronën dhe humbjes me Interin, Milani është rikthyer tek fitorja në Serie A. Skuadra e Stefano Piolit ka arritur t’i marrë...

Gruaja e Icardit “çmend rrjetin”/ Ja fotoja që po komentohet kudo

Gruaja dhe agjentja e futbollistit të Paris Saint-Germainit, Mauro Icardi, sërish ka bërë bujë të madhe dhe ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve në...

Arilena Ara zbulon detaje nga performanca në Eurovizion

Pasi rrëmbeu çmimin e parë në Festivalin e  Këngës në RTSH, Arilena Ara  do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovizion”. Gjatë një interviste ajo ka zbuluar...

12 vjet shtet/ Ndryshon Newborn në Kosovë

Me rastin e 12-vjetorit të Pavarësisë, Newborn në Prishtinë ndryshoi sërish pamje. Koncepti i ri u prezantua nga autori i momumentit, Fisnik Ismaili. Ai u shpreh...

Kate Middleton flet për herë të parë lidhur me mëmësinë dhe fëmijërinë e saj

Që kur u bë pjesë e familjes mbretërore, Kate Middleton ka dhënë shumë pak intervista. Ndërsa së fundmi, ajo është treguar e hapur të flasë...

Justin Bieber përlotet teksa flet për Billie Eilish: “Dua ta mbroj”

Mesa duket Justin Bieber është shumë mbrojtës për Billie Eilish. Në një intervistë për Zane Lowe në Apple Music, Justin u emocionua kur foli...

Kosova feston 12 vite pavarësi/ Dua Lipa e uron në shqip

Kosova mbush plot 12 vite si shtet i pavarur në ditën e sotme dhe kjo ditë e shënuar e historisë nuk ka kaluar pa...

Opinion – Ahmetaj: Fondi BE-së për rindërtim dhe rimëkëmbje të vendit

I ftuar ne emisionin Opinion Ministri Rindertimit, Ahmetaj tha se fondet do te sherbejne jo vetem per rindertim por edhe per rimekembjen e zhvillimit...

Gazetari i drejtohet Ilir Metës: Keni shkelur Kushtetutën! Ua tha Komisioni i Venecias!!!

Gazetari Alban Dudushi ka patur një debat të ashpër në emisionin “Open” me Presidentin e Republikës, Ilir Meta. Debati filloi kur Meta tha se jam...

Ende nuk dihet se kur lëvrohen fondet nga BE për rindërtimin

Fondi i miratuar nga Be dhe Komisioni Europian ende nuk dihet se kur do ti levrojne parate per rindertimin e Shqiperise. Ne emisionin Opinion...

LAJMET E FUNDIT