Home 2020 Shkurt 19

Daily Archives: 23:52 - 19 Shkurt, 2020

Nuk ka fuqi punëtore për sektorin e ndërtimit/ Rama do të marr punëtorë të...

Kryeministri Edi Rama tha gjatë një vizite në Durrës për rindërtimin pas tërmetit do të marrë punëtorë të huaj. Emisioni Opinion, këtë të mërkurë trajtoi...

Zbulim interesant për trurin e kriminelëve 

Shkencëtarët pretendojnë që “handikapët” të cilët mund të zbulohen që nga fëmijëria e hershme, shpjegojnë pse ata gjatë gjithë jetës gënjejnë, vjedhin dhe janë...

Al Pacino ‘braktiset’ nga e fejuara Meital Dohan: “Përveçse i vjetër, më ka dhuruar...

Meital Dohan, ka lënë aktorin 78 vjeçar Al Pacino për arsye që dukje mund të jenë qesharake. Në një intervistë për revistën izraelite La’Isha, ajo...

Familjarët e 23 vjeçares që humbi jetën në Spitalin Amerikan, akuzojnë mjeken se nuk...

Një vajzë e re 23-vjeçare në lule të moshës, është ndarë nga jeta pak orë pasi u bë nënë. Ngjarja ka ndodhur 5 ditë...

Tragjike/ Ndërron jetë 23-vjeçarja pak orë pasi u bë nënë

Është ndarë nga jeta një vajzë e re 23-vjeçare në lule të moshës, pak orë pasi u bë nënë. Ngjarja ka ndodhur 5 ditë...

Koronavirusi/ Shkencëtarët zbulojnë se sa mund të zgjasë

Kudo nëpër botë është përhapur alarmi se sa gjatë mund të mbijetoj koronavirusi në Kinë dhe gjithë vendet e prekura. Është e paditur akoma se...

Harresa, shenjë e një shkalle të lartë inteligjence

Sipas shkencëtarëve nëse harroni ju keni një nivel të lartë të inteligjencës. Duke u bazuar në disa studime të bëra në Universitetin e Torontos, thuhet...

Video/ Gruaja i bie violinës gjatë operacionit në tru

Violinistja Dagmar Turner i ka lënë të gjithë pa fjalë gjatë operacionit në tru në King’s College Hospital në Londër. Kirurgët i kërkuan 53-vjeçares që...

Pak ditë pas vetëvrasjes, publikohet mesazhi prekës i moderatores

Disa ditë më parë Britania u trondit nga lajmi i vdekjes së moderatores së njohur, Caroline Flack. Moderatorja e "Love Island" i dha  fund jetës...

Vritet në shtëpi me armë zjarri reperi i njohur

Reperi i njohur Pop Smoke, është vrarë me armë zjarri brenda banesës së tij. Sipas autoriteteve bëhet e ditur se muzikanti i famshëm, emri i...

LAJMET E FUNDIT