Home AKTUALITET Ambasadorja e SHBA-së takohet me ministrin e Diasporës/ Ja cfarë u diskutua

Ambasadorja e SHBA-së takohet me ministrin e Diasporës/ Ja cfarë u diskutua

Ditën e djeshme ambasadorja e Shteteve Të Bashkuara të Amerikes ka zhvilluar një takim me Ministrin e Diaspores, Pandeli Majko. Gjatë diskutimit të tyre, ajo nënvizoi rolin e rëndësishëm që diaspora shqiptaro-amerikane luan në forcimin e lidhjeve midis vendeve dhe popujve tanë.

Postimi i plotë:

U.S. Ambassador Yuri Kim met with Minister for Diaspora Pandeli Majko on February 19. During their discussion she highlighted the important role the Albanian-American diaspora plays in strengthening the ties betëeen our countries and our peoples. #AmbKim