Home Authors Posts by apel.al.1

apel.al.1

2517 POSTS 0 COMMENTS

QYTETARI i përvishet Bashkisë – “po na vjedh me taksa që...

Qytetarët reagojne per taksat e bashkise. Ne nje nga mediat dixhitale eshte derguar nje fature e UKT, Ndermarrjes se ujesjelles kanalizimeve e cila i...

Arrestohet avokati i mësuesit në Fier,- Tentoi të ndryshonte dëshminë

Pasi tentoi që të ndryshonte dëshminë e një prej vajzave të ngacmuara seksualisht nga profesori Agron Bego në Fier, në prangat e policisë ka...

PD- Dokumentet e Presidentit janë tronditëse. Tentativa për uzurpimin e Kushtetueses

Pas provave të reja të nxjerra nga Presidenti Ilir Meta, për kreun e KED, Ardian Dvorani ka reaguar Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment...

PS mbledh kongresin zgjedhor – 3 ditë diskutime

Partia Socialiste do të mbledhë kongresin e saj, ku do të zgjidhen anëtarët e Asamblesë Kombëtare. Në datën 22 shkurt, do të mbahet një konferencë...

Meta u vetofrua pa rrogë për hetimet e SPAK, rrjetet sociale...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta deklaroi se pranon te behet hetues vullnetar i SPAK-ut pa pagesë por kjo deklarate ngjalli kersheri ne rrjetet sociale...

PD nuk pranoi kërkesat e aleatëve për sistem zgjedhor- Kryetari i...

Kryetari i Partia Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka paraqitur propozimin më të fundit të partive të vogla të opozitës së bashkuar Në një kohë kur,...

“S’ka diskutim për qeveri tranzitore” –Bylykbashi i përgjigjet Gjiknurit: Qëllimi i...

Pas deklaratave të bashkëkryetarit të reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, i cili bëri me dije se nuk do të ketë qeveri tranzitore, ka reaguar përfaqësuesi...

Ragon ashpër Petrit Vasili: “Gjiknuri e Rama duan bllokimin e reformës...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka akuzuar bashkëkryetarin e Komisionit për Reformën Zgjedhore se po provokon bllokimin e saj. Vasili thotë se Gjiknuri dhe Rama...

Kryetarja e Komisionit të Arsimit dhe Medias, Fatjona Dhimitri, kërkon dorëheqjen...

Kryetarja e Komisionit të Arsimit dhe Medias, Fatjona Dhimitri, i kërkon publikisht ministres së Arsimit, Besa Shahini, të japë dorëheqjen, teksa komenton ngjarjen e...

Rama e Spiropali takuan sot raportuesen e Shqipërisë në PE/ Ja...

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, kanë zhvilluar ditën e sotshme një takim me eurodeputeten Isabel...

LAJMET E FUNDIT