Home Authors Posts by apel.al.2

apel.al.2

439 POSTS 0 COMMENTS

Ky është metali që kushton 5 herë më shumë se ari

Të gjithë vlerësojnë arin si metalin më të çmueshëm. Por radiumi është një tjetër metal, i cili kushton 5 herë më shumë se floriri. Me...

Vendoset rekordi në ankandin e New York-ut

Me veprën “Triumfi i Aleksandrisë”, e vetmja pikturë e mbijetuar  e sagës “Triumfet e Çezarit”, nga Andrea Mantegna është hapur java e  ‘Old Masters’...

Blero dhe Afrona sot festojnë 6 vjetorin, “Shpresoj të plakemi bashkë”

Këngëtari shqiptar Blero dhe partnerja e tij Afrona sot mbushin plot 6 vite së bashku. Lajmin e bukur e mësojmë nga vetë këngëtari i...

Aktorja e re gjendet e vdekur në shtëpinë e biznesmenit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Moskë, ku një vajzë e re aktore dhe kërcimtare, është gjendur e vdekur në shtëpinë e një...

Tayna tërheq vëmendjen edhe të rreperit të famshëm

Fama, bukuria apo të dyja bashkë? Tayna duket se i zotëron të dyja dhe kjo ka bërë që të jeë e njohur kudo, si...

E thotë shkenca: Në moshën 33 vjeçare gratë kthehen në fotokopje...

Edhe pse kur kemi qenë të vegjël shpeshherë i kemi gjykuar prindërit, kryesisht nënat tona, por me rritjen dhe maturimin kuptojmë se nënat jo...

Kim Kardashian dhe Kanye West na prezantojnë me shtëpinë, shihni kështjellën...

Për të gjithë fansat e Kim dhe Kanye, çdo gjë që mund të mësojnë për ata është e vlefshme. Këtë herë çifti nuk ka...

Anxhelina Hadërgjonaj dhe Beatrix Ramosaj në festën e ditëlindjes së Neymar

Ditëlindjet janë ditë të shënuara që secili prej nesh dëshiron t’i shijojë sa më shumë dhe t’i mbajë gjatë në kujtesë. Këtë herë stafeta...

Ushtria amerikane prezanton bombarduesin e ri B-21, më i padukshëm e...

Ushtria e SHBA ka publikuar së fundmi konceptin e avionit të tyre të ri sekret, bombarduesin e gjeneratës së ardhshme B-21 Raider për të...

Flini me make-up? Ja çfarë rreziku po i servirni lëkurës

Fytyra juaj ka qenë me make up për gjatë gjithë ditës dhe minimumi që mund të bëni është të pastroni fytyrën në mbrëmje. Heqja e...

LAJMET E FUNDIT