Home AKTUALITET Zbardhen emrat e shqiptarëve, të 1.2 ton kokaine

Zbardhen emrat e shqiptarëve, të 1.2 ton kokaine

Disa çaste më parë, policia greke ka zbardhur emrat e shqiptarëve të arrestuar për trafik droge.

Sipas të dhenave të policisë greke emrat e personave të arrestuar, janë

  1. Aleksandër Pemaj
  2. Sandër Pema
  3. Ergon Tusi
  4. Arbër Përdeda
  5. Lek Doda
  6. Maksim Preçi
  7. Erlin Zotaj

Gjithashtu, mësohet se organizatori i bandës ishte Aleksandër Pemaj, i cili ka qenë edhe më herët i dënuar nga drejtësia për krime të rënda.

Vlenë të shtojmë se, ata u arrestuan në Astakos në Mesologji të Greqisë, teksa po sistemonin drogën në banesë.

Autoritetet greke bejnë me dije se, hetimet për këtë bandë ishin nisur që prej 6 muajsh, ndërsa kanë paralajmëruar edhe arrestime të tjera.

Gjithashtu, burime bejnë me dije se gjatë operacionit u sekuestrua 1.2 kokainë e pastër, 231.000 euro, 3 pistoleta,1 kallashnikov, 5 autovetura dhe 19 celularë./Apel.al